x
Právě se díváte na archivní prezentaci
kampaně Podzimního kafemletí 2001.
Aktuální informace o Podzimním kafemletí
najdete na stránkách o.s. Máme otevřeno?
stránky o.s. MÁME OTEVŘENO? MÁME OTEVŘENO?, sdružení pro integraci ldií s postižením do společnosti
ÚVODKAVÁRNACENTRUMINTEGRACENOVINÁŘIO NÁSFINANCEPODPORANAPIŠTE NÁMFOTOGALERIE
PODZIMNÍ KAFEMLETÍ
   
PODPOŘTE VZNIK KAVÁRNY

VÝSLEDKY
LOŇSKÉ KAMPANĚ


Mezinárodní rok dobrovolníků

DOBROVOLNIK.CZ

Milí přátelé,
již podruhé se s Vámi setkáváme při Podzimním kafemletí - kampani představující specifika pracovní integrace lidí s mentálním postižením. V letošním Mezinárodním roce dobrovolníků chceme též podpořit rozvoj dobrovolnictví v ČR, konkrétně práci dobrovolníků v organizacích pracujících s lidmi s postižením. Výtěžek kampaně je určen na závěrečné dovybavení již zrekonstruovaných prostor kavárny a dobrovolnického centra Ve Smečkách 5, Praha 1.
Jak nás můžete podpořit?
Přímo v ulicích Prahy, kam Vás ve dnech 22. 10. - 2. 11. 2001 zveme s našimi dobrovolníky na speciální Podzimní kávu (najdete nás především kolem 6 infostanů - ve vestibulu metra Můstek a Muzeum, u východů z metra Florenc, Kačerov a dále také na Náměstí Míru a ve Václavské pasáži na Karlově náměstí).
Podpořit nás ale můžete také zde!
 
Děkujeme Vám a těšíme se na shledání Ve Smečkách 5.
 
 
OTA BEROUSEK, budoucí zaměstnanec kavárny
"Byl jsem pět let v ústavu a poslední rok pomáhal v tamní kavárně.
Vím, co ta práce obnáší. Budem se muset pěkně otáčet,
ale určitě to zvládnem."
 
   
  JANA LYZLYNKOVÁ, budoucí zaměstnanec kavárny
"Vloni jsem skončila speciální školu, ale zatím jsem nenašla práci.
Chci být mezi lidma a ne doma."
   
       
  TÁŇA FISCHEROVÁ, herečka
"Patříme dohromady a integrace a prolínání jedné skupiny do druhé je jedinou možností. Proto je dobrou zprávou vznik každé skupiny, která se o něco takového snaží, i vznik kavárny, kde budou lidé s mentálním postižením pracovat. Umějí totéž co my, péci koláče, vařit kávu a další dobroty a přinést nám je. Mají navíc to, co my často postrádáme. Úsměv a radost, že to mohou dělat a že jsou přijímáni."
   
       
  TEREZA MELŠOVÁ, dobrovolník našeho integračního programu Akce pontony
"Můj původní záměr byl získání praxe jako asistentka lidí s postižením. S odstupem času v tom vidím závazek na celý život. Neumím charakterizovat pojem 'dělat dobrovolníka', protože moje dobrovolnictví se velmi brzy přetavilo v přátelství s Dádou, a to snad charakterizovat nemusím."
   
       
  VLADIMÍR KARAS, investiční konzultant
"Myslím, že každému člověku se má dát příležitost plnohodnotně a spokojeně žít. Z tohoto důvodu pomáhám ve sdružení Máme otevřeno? zajistit akci Ve Smečkách."
   
       
  RADOMÍR DVOŘÁK, sochař
"Spolupracoval jsem na loňské kampani, díky které se podařila výstava Sedmé nebe ve Vinohradském Pavilonu. Můj pes Velký Flám byl navíc přímo nadšen, že jsme mohli výtěžkem z výstavy pomoci tomuto projektu (já fyzicky, on pouze na plakátu)."